Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Przygotowując się do remontu mieszkania musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Podpowiemy, jak zaplanować wszystko tak, by remont był przyjemnością, a nie udręką! Od czego trzeba zacząć?

Cele

Na początku powinniśmy dokładnie określić, którą część mieszkania chcemy wyremontować oraz jakiego efektu oczekujemy. Dobrze jest poszukać inspiracji i dokładnie przemyśleć każdy fragment naszego nowego mieszkania, począwszy od materiałów kończąc na drobnych szczegółach jak np. zasłonki – dzięki temu w początkowej fazie będziemy wiedzieć czego dokładnie potrzebujemy i jakie są nasze oczekiwania względem efektu końcowego.

Czas

Planując remont konieczne jest zwrócenie uwagi na porę roku. Jest to szczególnie istotne jeśli planujemy renowację tylko części mieszkania i cały czas będziemy na miejscu. Używane przy remoncie materiały i środki chemiczne wymagają wietrzenia pomieszczeń co w okresie zimowym mogłoby być dla nas uciążliwe. Określmy również w jakim czasie chcemy zakończyć wszystkie prace.

Lista zakupów

Warto wcześniej stworzyć kosztorys całego remontu, do którego niezbędna będzie lista zakupów. Pozwoli nam to wcześniej przygotować się na wydatki związane z remontem, a także ewentualnie ograniczyć koszty, jeśli te nas przerosną. Mając pełną listę będziemy od razu widzieć czy możemy np. pozwolić sobie na lepszej jakości farbę rezygnując z drogich dodatków, które zawsze możemy dokupić później. Ponad to mając listę możemy wcześniej zakupić niezbędne materiały i nie narażać naszego przedsięwzięcia na opóźnienia związane z brakiem niezbędnych narzędzi.

Sprawdzona Ekipa

Jest to najważniejszy etap całego remontu, bez odpowiednio wykwalifikowanych ludzi istnieje ogromne ryzyko, że wszystko skończy się fiaskiem. Jak więc wybrać najlepszą ekipę remontową? O tym więcej możecie przeczytać w artykule – Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy remontowej?