Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy budowalnej / remontowej ?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy budowalnej / remontowej ?

Planując remont lub budowę przede wszystkim należy skupić się na doborze odpowiedniej ekipy. Nie raz słyszymy o fachowcach, którzy zupełnie nie poradzili sobie z powierzonymi im zadaniami dodatkowo narażając zleceniodawców na dodatkowe koszty i mnóstwo nerwów. Jak tego uniknąć?

Cena

O wyborze ekipy bardzo często decyduje cena. Warto pamiętać, że tanio nie znaczy dobrze. Planując dużą inwestycję lub niewielki remont mieszkania zawsze jesteśmy narażeni na duże koszty i staramy się znaleźć oszczędności nie zawsze tam, gdzie powinniśmy. Firma, którą wybierzemy jest jednym z najważniejszych elementów, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Jeśli stajemy przed wyborem doświadczenie czy cena zawsze wybierajmy doświadczenie.

Research

Masz wątpliwości? Sprawdź każdą z ekip, nad którą się zastanawiasz. Poproś o pokazanie swoich dotychczasowych realizacji oraz o referencję. Dokładnie przeczytaj opinie na temat firmy, poszukaj informacji o nich: ile są na rynku, ile projektów mają za sobą i jakie najczęściej wykonują itp. Porozmawiaj z kierownikiem ekipy osobiście lub telefonicznie i dopytaj o wszystkie szczegóły.

Kosztorys

Sporządź wstępny kosztorys a następnie poproś o to ekipę. Pamiętaj, że kosztorysy nie będą identyczne, ale jest to idealny moment, żeby sprawdzić czy wykonawca nie chce Cię naciągnąć na niepotrzebne koszty. Jeśli kosztorysy będą drastycznie się od siebie różnić omów je z firmą i poproś o wyjaśnienie tych różnic.

Umowa

Wcześniej ustal z ekipą i spisz wszystkie warunki umowy. Pamiętaj, że powinna ona zawierać datę rozpoczęcia i zakończenia prac oraz opcjonalnie daty zakończenia poszczególnych etapów projektu. Zabezpiecz się i zawrzyj w niej kary za niedotrzymanie terminów realizacji oraz ewentualne szkody powstałe podczas realizacji.